| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 103.05mm |
| Country of Origin | Japan |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 3.00mm |
| Ring Kit - Oil Type | CUS |
| Ring Kit - Second Axial Height | 0.05mm |
| Ring Kit - Second Type | IPN |
| Ring Kit - Top Axial Height | 0.05mm |
| Ring Kit - Top Type | SGP |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build to Stock |
| Package Height | 13,00mm |
| Package Length | 130,00mm |
| Package Weight | 38.00g |
| Package Width | 110,00mm |