| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 81.00mm |
| Bore - Oversize | 4.00mm |
| Bore - Standard | 77.00mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Ratio - Actual | 10.25:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1314cc |
| GTIN | 00193564156303 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 130,00mm |
| Package Length | 487,00mm |
| Package Weight | 6092.00g |
| Package Width | 255,00mm |
| Stroke | 63.75mm |
| Brand | Wiseco |