| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 85.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Bore - Standard | 84.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564144355 |
| Total Height | 81.00mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 20.00mm |
| Compression Height | 25.80mm |
| Ring Locating Pin (E) | 14.00mm |
| Ring Locating Pin (F) | 14.00mm |
| Boss Space In | 25.80mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 64X-11631-00-91 |
| Piston Ring Part # | W3347KD |
| Piston Pin Part # | WS631 |
| Circlip Part # | WCW20 |
| Package Height | 105,41mm |
| Package Length | 105,41mm |
| Package Weight | 317.51g |
| Package Width | 105,41mm |