| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 34.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -14.8cc |
| GTIN | 00193564447395 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 112,00mm |
| Package Length | 357,00mm |
| Package Weight | 3428.00g |
| Package Width | 219,00mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8700XX |
| Stroke | 86.00mm |
| Brand | Wiseco |