| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 69.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Bore - Standard | 67.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564123398 |
| Piston Pin Hole Diameter | 18.00mm |
| Compression Height | 29.00mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Skirt Coating | – |
| Remark | Must use stock thrust washers ! |
| OEM Reference No | 12110-01C02-0F0 |
| Piston Ring Part # | W2717CD |
| Piston Pin Part # | WS513 |
| Circlip Part # | WCW18 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 272.16g |
| Package Width | 88,90mm |