| Weight | 0.385 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 93.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.66mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.35:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.35-mm |
| Dome Volume | -9.0cc |
| GTIN | 00193564447692 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 113,00mm |
| Package Length | 356,00mm |
| Package Weight | 2620.00g |
| Package Width | 346,00mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | 9300TX |
| Stroke | 75.00mm |
| Brand | Wiseco |