| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 76.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Bore - Standard | 76.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 605cc |
| Engine Type | 593 |
| Stroke | 65.80mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564146274 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.51g |
| Package Width | 88,90mm |