| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 70.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Bore - Standard | 69.50mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 3 |
| Displacement | 785cc |
| Engine Type | 779 |
| Stroke | 68.00mm |
| Treatment | Hard Coat Annodize |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564146496 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.51g |
| Package Width | 88,90mm |