
€1,551.37
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.030in |
| Compression Height | 1.789in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -12cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | .912in |
| Ring Set Recommended | J820F8-4030-5 |
| Rod Length | 5.956in |
| Stroke | 3.500in |
| Brand | Wiseco |