| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 73.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Bore - Standard | 72.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 502cc |
| Engine Type | Fuji |
| Sales Conditions | Will not fit Widetrack Models |
| Stroke | 60.00mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564145499 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.51g |
| Package Width | 88,90mm |