| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.50mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.74mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Deck Clearance | 0.66-mm |
| Dome Volume | -7.00cc |
| GTIN | 00193564183927 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Ring Set Included | 9550XX |
| Skirt Type | Symmetrical Skirt |
| Stroke | 88.40mm |
| Brand | Wiseco |