| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 95.00mm |
| Piston Size | 94.96mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.1:1 |
| Total Height | 41.70mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Compression Height | 13.50 mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| OEM Reference No | A480.30.007.100 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564519405 |
| Piston Ring Part # | W9500ZV |
| Piston Pin Part # | WS682 |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | 111,00mm |
| Package Length | 121,00mm |
| Package Weight | 456.00g |
| Package Width | 119,00mm |
| Image Info | These images are actual |
| Brand | Wiseco |