| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 95.00mm |
| Piston Size | 94.95mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.6:1 |
| Total Height | 40.70mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 19.00mm |
| Compression Height | 13.00mm |
| Boss Space In | 22.00 / 17.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | 4 Valve Pockets, Forged Piston |
| OEM Reference No | 789.30.007.000 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Ring Part # | W9500ZV |
| Piston Pin Part # | WS682 |
| Circlip Part # | WCW19 |
| Package Height | 113,00mm |
| Package Length | 108,00mm |
| Package Weight | 400.00g |
| Package Width | 106,00mm |
| Image Info | These images are actual |
| Brand | Wiseco |