| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Standard | 95.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564140654 |
| Piston Size | 94.92mm |
| Total Height | 40.00mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 20.00mm |
| Compression Height | 11.80mm |
| Boss Space In | 24.30mm |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 594.30.107.000 |
| Piston Ring Part # | W9500ZS |
| Piston Pin Part # | WS641 |
| Circlip Part # | WCW20 |
| Package Height | 107,95mm |
| Package Length | 124,46mm |
| Package Weight | 408.23g |
| Package Width | 124,46mm |