| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 86.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.1:1 |
| Compression Height | 31.00mm |
| Dome Volume | -18.5cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 8650XX |
| Deck Clearance | 0.8mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |
| Brand | Wiseco |