
€1,318.68
| Weight | 0.338 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.50mm |
| Bore - Oversize | 0.90mm |
| Compression Height | 30.66mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.66mm |
| Dome Volume | -19.0cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | 9550XX |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |