
€1,485.25
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.375in |
| Compression Height | 1.250in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -6cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .990in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4375-5 |
| Rod Length | 6.800in |
| Stroke | 3.750in |
| Brand | Wiseco |