| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 75.40mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 75.40mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 581cc |
| Stroke | 65.00mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564145604 |
| Package Height | 105,41mm |
| Package Length | 105,41mm |
| Package Weight | 317.52g |
| Package Width | 105,41mm |