
€976.51
| Weight | 0.286 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 77.50mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Compression Height | 28.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.1:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.60-mm |
| Dome Volume | 1.0cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 20.00mm |
| Ring Set Included | 7750XX |
| Brand | Wiseco |