
€869.23
| Weight | 0.414 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Height | 35.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.3:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | 10.0cc |
| Piston Pin Diameter | 21.00mm |
| Ring Set Included | 8300XX |
| Brand | Wiseco |