| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.00mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 449cc |
| Skirt Type | FSR |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564213860 |
| Package Height | 95,00mm |
| Package Length | 153,00mm |
| Package Weight | 514.00g |
| Package Width | 142,00mm |