| Weight | 0.262 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 95.50mm |
| Bore - Oversize | +5.50mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 450cc |
| Skirt Type | FSR |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564204455 |
| Package Height | 143,00mm |
| Package Length | 170,00mm |
| Package Weight | 586.00g |
| Package Width | 149,00mm |