| Weight | 0.473 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 100.00mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 42.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Dome Volume | -10.8cc |
| Piston Pin Diameter | 26.00mm |
| Ring Set Included | JG1006-3937 |
| Stroke | 95.00mm |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564032119 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |