
€1,009.76
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564217226 |
| Image Info | These images are representative |
| Bore - Standard | 78.00mm |
| Compression Ratio - Over Stock | +3.0 |
| Piston Pin Hole Diameter | 20.00mm |
| Piston Head Type | Flat with raised top |
| Skirt Coating | – |
| OEM Reference No | 12111-48B04-0F0 |
| Piston Ring Part # | JE-XC7800 |
| Piston Pin Part # | JE-787-2250-11-93C |
| Circlip Part # | JE-787-050-MW |