| Weight | 0.353 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 84.00mm |
| Bore - Oversize | Std.mm |
| Compression Height | 39.65mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65mm |
| Dome Volume | -13.5cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-3307 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564046673 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00mm |
| Package Length | 270,00mm |
| Package Weight | 2278.00g |
| Package Width | 150,00mm |