| Weight | 0.374 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 94.20mm |
| Bore - Oversize | 0.80mm |
| Compression Height | 32.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | -24.0cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-3711 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564047618 |
| Build Type | Build on Demand |
| Image Info | These images are representative |