| Weight | 0.409 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 94.00mm |
| Bore - Oversize | 0.60mm |
| Compression Height | 32.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | 5.4cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-3701 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564031747 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 138,00mm |
| Package Length | 277,00mm |
| Package Weight | 2442.00g |
| Package Width | 150,00mm |