| Weight | 0.408 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 93.80mm |
| Bore - Oversize | 0.40mm |
| Compression Height | 32.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | 5.6cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | JG1004-3701 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564044563 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00mm |
| Package Length | 270,00mm |
| Package Weight | 2884.00g |
| Package Width | 152,00mm |