| Weight | 0.407 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 93.60mm |
| Bore - Oversize | 0.20mm |
| Compression Height | 32.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50mm |
| Dome Volume | 5.8cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Ring Set Included | J60004-3691 |
| Brand | JE |
| GTIN | 00193564044556 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00mm |
| Package Length | 281,00mm |
| Package Weight | 2480.00g |
| Package Width | 148,00mm |