| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Compression Height | 32.64 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.1:1 |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | 09513208 |
| Stroke | 86.40 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Brand | Diamond |