| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 99.00 mm |
| Compression Height | 31.24 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Dome Volume | -6.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 09503898 |
| Stroke | 94.40 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Brand | Diamond |