| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Compression Height | 30.10 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Dome Volume | -11.0 cc |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 09473287 |
| Rod Length | 138.68 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Brand | Diamond |