| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Big-End Bore | 50.61mm |
| Big-End Width | 21.89mm |
| Bolt | BT61501-S |
| GTIN | 00193564461186 |
| Length | 144.00mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00mm |
| Rod Journal | 47.75mm |
| Small-End Width | 22.00mm |
| Brand | Boostline |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 93,00mm |
| Package Length | 412,00mm |
| Package Weight | 3652.00g |
| Package Width | 292,00mm |