
€943.81
| Weight | 0.24 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 77.50mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Compression Height | 29.27mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.8:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.03-mm |
| Dome Volume | -21.3cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Pin Diameter | 17.00mm |
| Ring Set Included | 7750XX |
| Brand | Wiseco |