
€1,005.51
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 77.00mm |
| Bore - Oversize | 0.50mm |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 29.27mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.2:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.03-mm |
| Dome Volume | -6.0cc |
| Piston Pin Diameter | 17.00mm |
| Ring Set Included | 7700XX |
| Brand | Wiseco |