| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 99.75mm |
| Country of Origin | Japan |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 2.00mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 3.15mm |
| Ring Kit - Oil Type | CUF |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.50mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | 4.06mm |
| Ring Kit - Second Type | IPN |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.20mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | 3.58mm |
| Ring Kit - Top Type | SGP |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564180278 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 15,00mm |
| Package Length | 155,00mm |
| Package Weight | 44.00g |
| Package Width | 151,00mm |