| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 92.50mm |
| Country of Origin | Japan |
| Ring Kit - Oil Axial Height | 2.80mm |
| Ring Kit - Oil Radial Width | 3.28mm |
| Ring Kit - Second Axial Height | 1.20mm |
| Ring Kit - Second Radial Width | 3.81mm |
| Ring Kit - Top Axial Height | 1.00mm |
| Ring Kit - Top Radial Width | 3.51mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564180094 |
| Build Type | Build to Stock |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 11,00mm |
| Package Length | 120,00mm |
| Package Weight | 30.00g |
| Package Width | 99,00mm |