| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 83.00mm |
| Bore - Oversize | 2.00mm |
| Bore - Standard | 81.00mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1363cc |
| Stroke | 63.00mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564155535 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 342,90mm |
| Package Weight | 1587.57g |
| Package Width | 215,90mm |