| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.00mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.66mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.5:1 |
| Dome Volume | -16.00cc |
| GTIN | 00193564090744 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 114,30mm |
| Package Length | 215,90mm |
| Package Weight | 2267.96g |
| Package Width | 203,20mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00mm |
| Brand | Wiseco |