| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 82.50mm |
| Bore - Oversize | .50mm |
| Bore - Standard | 82.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 809cc |
| Engine Type | 800R |
| Skirt Coating | Moly |
| Stroke | 75.70mm |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564146748 |
| Package Height | 105,41mm |
| Package Length | 105,41mm |
| Package Weight | 362.87g |
| Package Width | 105,41mm |