| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 72.00mm |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 72.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 594cc |
| Dome Coating | None |
| Skirt Coating | ArmorGlide |
| Stroke | 73.00mm |
| Treatment | Hard Coat Anodize |
| Brand | Wiseco |
| GTIN | 00193564146823 |
| Package Height | 101,60mm |
| Package Length | 88,90mm |
| Package Weight | 317.52g |
| Package Width | 88,90mm |