| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 77.00mm |
| Bore - Oversize | 1.00mm |
| Bore - Standard | 76.00mm |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 2 |
| Displacement | 596cc |
| Engine Type | 583 |
| Stroke | 64.00mm |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564158741 |