
€1,225.23
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.800in |
| Compression Height | 1.300in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -2.2cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .927in |
| Ring Set Included | 3805HF |
| Rod Length | 6.125in |
| Stroke | 3.622in |
| Brand | Wiseco |