
€1,495.54
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.035in |
| Compression Height | 1.062in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -22cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | .927in |
| Ring Set Included | J100F8-4030-5 |
| Rod Length | 6.000in |
| Stroke | 3.875in |
| Brand | Wiseco |