
€1,430.90
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.796in |
| Compression Height | 1.250in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -3cc |
| Material Type | 4032 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .927in |
| Ring Set Included | 3796GNX |
| Rod Length | 6.000in |
| Stroke | 3.480in |
| Brand | Wiseco |