
€1,630.69
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.140in |
| Compression Height | 1.120in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | 3cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | .927in |
| Ring Set Recommended | JG7708-4135-5 |
| Rod Length | 6.000in |
| Stroke | 3.750in |
| Brand | Wiseco |