| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 3.937in |
| Compression Height | 1.080in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -24cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Dish |
| Piston Pin Diameter | 0.866 in |
| Ring Set Included | 3937GFX |
| Rod Length | 6.125in |
| Stroke | 4.080in |
| Brand | Wiseco |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564068590 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 106,68mm |
| Package Length | 711,20mm |
| Package Weight | 7620.35g |
| Package Width | 269,24mm |