
€1,380.95
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.080in |
| Compression Height | 1.460in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -6cc |
| Material Type | 2618 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .984in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4080-5 |
| Rod Length | 6.123in |
| Stroke | 4.000in |
| Brand | Wiseco |