| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.000in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.335in |
| Dome Volume | 4cc |
| GTIN | 00193564093486 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 4032 |
| Package Height | 106,68mm |
| Package Length | 713,74mm |
| Package Weight | 6259.57g |
| Package Width | 271,78mm |
| Piston Head Type | Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.945 in |
| Ring Set Included | 4005HF |
| Rod Length | 6.098in |
| Stroke | 3.622in |
| Brand | Wiseco |