
€925.53
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Bore - Actual | 4.040in |
| Compression Height | 1.600in |
| Country of Origin | USA |
| Dome Volume | -5cc |
| Material Type | 4032 |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | .912in |
| Ring Set Included | S100S8-4040-5 |
| Rod Length | 5.090in |
| Stroke | 3.000in |
| Brand | Wiseco |